Haberler

AKILLARDA HALA AYNI SORULAR!

yaz-okulumu-butunlememi

Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan değişikler herkesin aklında aynı soruları bırakıyor…

Geçtiğimiz yaz, yaz okulunun yapılmaması mağduriyetleri beraberinde doğurmuştu. PAÜ’de ki bazı hocaların diğer üniversitelerden ders alımını onaylamaması ya da yaz okulu alınan üniversitelerin Akts’nin uyuşmaması gibi sorunlardı… Bu sorunlar okullar açılana kadar devam etmişti. Mağduriyetlerini her seferinde dile getiren PAÜ öğrencileri, twitter üzerinden Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile birebir iletişim halindelerdi.

 Ayrı bir konu olarak da yaz okulu ve bütünlemelerin yapılıp yapılmayacağıydı. Vekil Rektör Bağ, kendi aralarında da çelişen öğrenciler için tercihli sistem yapılacağını söylemişti. Yani yaz okulu seçen öğrenciler bütünlemeye giremeyecek, bütünlemeyi seçen öğrenciler ise yaz okuluna kalamayacaklar. Hala daha bu yapılacak tercihli sistem hakkında akıllarında sorular kalan öğrenciler var.

İşte akıldaki o sorular…

  1. Birinci dönemden kalan derslerden yaz okulu yaptık. 2.dönemin kalan derslerini büt yazabiliyor muyuz?

-Hayır arkadaşlar maalesef yapılamıyor… Birinci dönem için büt ya da yaz okulu veya tam tersi şeklinde olamıyor. Bütünleme ve yaz okulu tercih dönemin de tek tercih yapabileceksiniz. Ya hep ya hiç…

  1. Madem ya bütünleme ya yaz okulu seçiyoruz en azından yaz okulu yönetmeliğinde bir değişiklik yapılsa 25 kredi alabilsek?

– Haftada 25×2=50 saat ders görmen gerekir. Bu da günde 10 saat demektir. Denizli’de yaz sıcak olur. İyi düşünmek gerek.( Hocam bu konu da haklı)

  1. Bütünleme seçersek başka okulda yaz okulu yapabiliyor muyuz?

-Tabbiki de hayır. Yaz okulunu seçersen başka okuldan alabilirsin fakat PAÜ’de bütü tercih edip başka üniversite de yaz okulu alınamıyor. Ayrıca yaz okulunu başka bir üniversitede aldığınız takdirde, gittiğiniz üniversitenin taban puanı PAÜ’ye eşit ya da daha yüksek olmalı.

Asıl can alıcı soruya geliyoruz…

  1. Bitirme durumunda olanlar için farklı bir uygulama var mı?

-Güz dönemi sonunda bitirme durumunuz varsa, yani bahar döneminde hiç dersiniz kalmıyorsa Ocak ayında bütünlemeye girebilirsiniz.16-18 Ocak 2017 Bütünleme sınavları olacak. Kalan dersinizin bütünlemesine girersiniz, veremezseniz de 23 Ocak 2017’de tek ders sınavı yapılacak.

 

Bütünleme Tarihleri:

05-11 Haziran 2017 Güz Dönemi için Bütünleme Sınavlarının yapılması.

12-18 Haziran 2017 Bahar Dönemi için Bütünleme Sınavlarının yapılması.

Yaz Okulu Tarihleri:

08-12 Mayıs 2017 Yaz Döneminde açılacak derslerin belirlenip ilan edilmesi.

12-14 Haziran 2017 Yaz Dönemi ücretlerinin ödenmesi, ders kayıt işlemlerinin yapılması

19 Haziran 2017  Derslerin başlaması.

Yani anlayacağımız üzere arkadaşlar tercihli sistem olmasından dolayı birini seçebiliyoruz.  Daha fazla bilgi için aşağıdaki linke tıklayarak akademik takvimi inceleyebilirsiniz…

Akademik Takvim İçin Tıklayın…

Fidan Fidanoğlu

PAÜ / ECONOMİCS İSTANBUL-DENİZLİ

Son Yazılar - Fidan Fidanoğlu (Tümünü Gör)

Yorum yapın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

BAŞA GİT