Haberler

DENİZLİ’NİN RENKLİ FOTOKOPİLERİ!

yusuf-ali-cerit

Pamukkale Üniversitesi’nin Honaz Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören tek yumurta ikizleri Ali ve Yusuf Cerit kardeşleri, arkadaşları ve öğretmenleri ayırt edemiyor.

Denizli’nin Baklan ilçesinde 1994 yılında dünyaya gelen ikizler tek yumurta ikizleri. 23 yıldır birbirinden ayrılmayan Yusuf ve Ali kardeşler okul hayatları boyunca hep aynı sıraları paylaşıp aynı kıyafetleri giyiniyorlar. Baklan Dağal İlköğretim Okulu’nu, Limak Hüsamettin Tuğci Çok Programlı Lisesi’ni aynı sınıflarda ve aynı sırada oturarak bitiren Cerit kardeşler, Mısır’da El-Ezher Üniversitesi’nde bir yıl eğitim gördükten sonra Türkiye’ye döndü. Üniversite sınavında Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü’nü kazandılar.

IMG-20170208-WA0001

Fidan Fidanoğlu: İnsanlar sizi ilk gördüğünde nasıl tepki veriyorlar ?

Yusuf Cerit: Bir keresinde Ramazan ayında bir kadın bizi gördüğünde “Allah Allah oruç başıma vurdu galiba çift görüyorum” demişti. Hatta eğlence mekanlarında “Sanırım kafam güzel çift görmeye başladım ben” “Galiba akşamdan kalmayım “diye tepkiler veriyorlar.

Fidan Fidanoğlu: Peki okulda nasıl tepkiler alıyordunuz ? Arkadaşlarınız, öğretmenlerinizden falan ?

Ali Cerit: Hocalar genelde “Birbirinizin yerine sınavlara giriyor musunuz?” diye sorarlardı. Ayrıca Üniversite de yönetim kurulu toplandığı zaman “İkizleri nasıl ayırıyorsunuz?” diye toplantı konusu oluyormuşuz. Arkadaşlarımız için sıradan geliyor seslerimizden ayırabiliyorlar bizi. Ve bize İkiz misiniz?” diye çok soruyorlar. Bizde “Yok beşiziz üçü evde” diyerek eğleniyoruz. Biriyle tanışırkende “Renkli fotokopim” diye birbirimizi tanıtıyoruz. 😀

Fidan Fidanoğlu: Peki, sürekli aynı kıyafetleri mi giyersiniz?

Yusuf-Ali Cerit: Evet sürekli aynı kıyafetleri giyeriz. Bize çevreden aynı giyinmenin kişisel gelişiminin etkileyeceğini söylüyorlar fakat bizim için bu durumun bir etkisi olduğunu düşünmüyoruz. Zaten ikimizde farklı bireyleriz.

IMG-20170208-WA0007

Fidan Fidanoğlu: Neler yapmaktan hoşlanırsınız?

Yusuf Cerit: Genellikle gezmeyi çok severiz. Türkiye sınırları içerisinde kalmayıp Avrupayı da gezdik. Ama dediğimiz gibi çok sevdiğimiz için gezmeyi PaüGezi sayesinde hem gezip hemde çalışma imkanı bulduk. İkimizde hız motorunu çok severiz. Hobilerimizden biri bu olduğu için ileride iki tane aynı model hız motoru almak istiyoruz.

Fidan Fidanoğlu: İleride ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Ali Cerit: İleride kendi işimizi kurmak ve kendi işimizin patronu olmak istiyoruz. Ayrıca bizim gibi tek yumurta ikizi kızlarla evlenip, ikiz dairelerde oturmakta var. 😀

IMG-20170208-WA0005

Dipnot: Fotoğraflarda sağda Ali solda ise Yusuf duruyor.

Fidan Fidanoğlu

PAÜ / ECONOMİCS İSTANBUL-DENİZLİ

Son Yazılar - Fidan Fidanoğlu (Tümünü Gör)

6 Yorum

6 Comments

 1. Betül

  21 Şubat 2017 at 13:47

  Ya kim tanıyor bunları ne kadar boş bir haber bu 6 senedir denizlideyim hiç görmedim hiç adlarını da duymadım sanki dünyada bi ikiz bunlar

  • Yusuf cerit

   21 Şubat 2017 at 14:45

   Hanımefendi öncelikle zahmet verip yorum yapmışsınız, teşekkür ederim. Haber de dünyada tek ikiz gibi bi şey geçmiyor zaten biz de bunu iddia etmiyoruz ve her insanı olduğu gibi kabul ediyoruz saygı duyuyoruz,haberi farklı algılamış olabilirsiniz,canınız sağolsun 🙂

   • Betül

    21 Şubat 2017 at 15:29

    Haberi paylaşan arkadaş DÜNYANIN TANIDIĞI İKİZLER başlığı ile paylaşmıştı sanırım öyle bişey tam hatırlamıyorum bende tesadüfen gördüm. Dünyanın neresinde sizi tanıyorlarmış çok merak ettim. Sanki bide çok lüzumluymuş gibi röportaj vermişsiniz ilginç.

  • İlkem

   21 Şubat 2017 at 17:13

   6 senedir denizlide sin ve görmediysen sanırım asosyalsin 😄😄

   • Betül

    22 Şubat 2017 at 09:41

    Sen baya tanıyosun herkesi sanırım, takılmayı seven bir arkadaşımızsın belli ki olsun ya insan yargılamıyoruz sonuçta kolay gelsin.

 2. Yusuf cerit

  21 Şubat 2017 at 17:25

  Siz haberi gerçekten farklı algılamışsınız, ya da okuduğunuzu anlamakta sorun yaşıyor olabilirsiniz. Öncelikle dünyanın tanıdığı ikizler yazmıyor, TÜRKİYE’NİN DE TANIDIĞI İKİZLER yazıyor. Türkiye’de birçok medya ve gazetelerde de bu haber yer aldı. Yorumunuz öyle ya da böyle hiç farketmez, sonuçta bi emek harcanmış, sizi saygıya davet ediyorum 😇 Esen kalın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

BAŞA GİT