Haberler

MUTLULUK ÜRETİM MERKEZİ!

waffleci-akin-manset

Tatlıyı hangimiz sevmez ki ? Bazen sütlü, bazen çikolatalı, bazen de şerbetli tatlılar tercih ederiz. Eee hal böyle olunca bazılarımızın vazgeçemediği bir tatlı var ki o da “Waffle”. Denizli’de bunu yapabilen bir adres var ve bu adres hepinizin yakından bildiği; “Waffle’cı Akın”. Kampüs’te özellikle öğrenciler tarafından öyle bir yer edinmiştir ki insanlar yemek saatlerinde yemek yerine waffle yer olmuşlar. Bakalım bunun hikayesi neymiş öğrenelim…

IMG-20170222-WA0017

 

Fidan Fidanoğlu: Merhabalar, öncelikle “Waffle’cı Akın”ı herkes biliyor. Biraz da Denizli’de ki şubesine sahip olan sizi tanıyabilir miyiz?

Armağan Kozanoğlu: Ben Armağan Kozanoğlu. Aydınlıyım. 25 yaşına girdim. Pamukkale Üniveristesin’de BESYO okuyorum, 2011 girişliyim. Okulla pek aram yoktur ve gitmiyorum da derslere falan. Futbolu çok severim ve bayağı bu konuda iyiydim.

Fidan Fidanoğlu: Şimdi herkesin de merak ettiği o soruyu sormak istiyorum. Böyle şirin ve güzel dükkanı açmak nereden aklınıza geldi ?

Armağan Kozanoğlu: Dediğim gibi okulla çok aram olmadığı için bir şeyler yapmak istiyordum. Araştırdım neler yapabilirim diye Eskişehir’e gittim, Aydın’a gittim Hacı Şerif bayiiliği için ve en sonunda “Waffle’cı Akın”la görüşmeye karar verdim. Telefonla bütün şubeleri aradım. Bir arkadaşımla beraber internetten başvurular yaptık.

Fidan Fidanoğlu: Peki, maddi desteğiniz var mıydı?

Armağan Kozanoğlu: Açıkcası yoktu.Spor’dan biraz birikmişliğim vardı ama o da bir Franchising almaya yetmezdi. Kuzenim destek çıktı belli bir miktar ama yinede yetmezdi bize. İzmir’e gidip birebir görüşmemde bana güvenip Franchisingi vermeyi kabul ettiler.

IMG-20170222-WA0043

1Fidan Fidanoğlu: Asıl süreç bundan sonra başlamıştır. Dükkanın açılışı nasıl oldu?

Armağan Kozanoğlu: Evet bundan sonrası tatlı telaş oldu benim için. Boyası, dekorasyonu her şeyi biz kendimiz yaptık. Sağ olsunlar arkadaşlarım yardım ettiler bu süreçte ve açılışına son bir hafta kala aileme haber verdim. 1 haftalık zaman zarfında Aydın’dan annem gelip yardımcı oldu.

Fidan Fidanoğlu: Gördüğümüze göre dükkanda sizde çalışıyorsunuz, kendiniz isteyerek mi çalışıyorsunuz yoksa eleman mı almak istemiyorsunuz?

Armağan Kozanoğlu: Hayır kesinlikle severek çalışıyorum ben. Elemanlarım da yok zaten benim arkadaşlarım var hep. Annemde benimle beraber severek çalışıyor. Burada çalışan herkeste arkadaşlarım ve patron eleman ilişkimiz yoktur bizim. Normal iş saatleri dışında da hep görüşürüz.

IMG-20170222-WA0025

Fidan Fidanoğlu: Müşterilerle birebir ilgilenmek nasıl oluyor peki ?

Armağan Kozanoğlu: Müşterilere ilgi, alaka ile yaklaşıyorum. Güler yüzlülük çok önemli insanlar üzerinde güzel izler bırakıyor. Memnuniyeti gördükçe işime bağlılığım artıyor. Fiyatları da açıldığından beri dikkat ettim hep. Hatta bir gün dükkanda ben yokken bir telefon geldi, bayan müşterilerimizden biri hangi waffle’ı yediğini benim bildiğimi söylemişti. Müşterilerle aramız da böyle bir bağ var bizim 🙂

Fidan Fidanoğlu: Waffle’cı Akın’ı tercih edenlerde merak konularından biride Waffle yapımı ve meyvelerin tazeliği. Waffle’ı nasıl yapıyorsunuz ve meyvelerin tazeliğini nasıl koruyorsunuz?

Armağan Kozanoğlu: Waffle’ı tabii ki biz yapmıyoruz. Franchising olduğumuz için Waffle hamurunun tozunu alıyoruz. Meyveler konusunda da titizlik gösteriyorum. Sabah işe 11’de geliyorum gece 2’ye kadar dükkanda duruyorum ve meyveler içinde sabah 5’te hale gidip bizzat kendim özenle seçiyorum. Waffle’a tadını, görselliğini verende meyve olduğu için bu konuda dikkatliyimdir. Her yerde olduğu gibi bizde sadece mevsimlik olmayan meyvelerde dondurulmuş kullanıyoruz.

Fidan Fidanoğlu: Bu işe devam etmeyi düşünüyor musunuz ?

Armağan Kozanoğlu: Evet işimi çok seviyorum. Bu yüzden kendi markamı oluşturmayı düşünüyorum.

Dükkanı gibi kendisi de tatlı olan Armağan Kozanoğlu’na bu güzel sohbet için teşekkür ediyoruz.

IMG-20170222-WA0034

IMG-20170222-WA0013

IMG-20170222-WA0012

(Benim tercihim bu 🙂 kesinlikle tavsiye ederim ama üzerine bir top beyaz dondurma ile 😀 )

 

Fidan Fidanoğlu

PAÜ / ECONOMİCS İSTANBUL-DENİZLİ

Son Yazılar - Fidan Fidanoğlu (Tümünü Gör)

Yorum yapın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

BAŞA GİT