Denizli Haberleri

“SİYAMDER”

siyamder-logo-manset

Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) gönüllüleri kimdir ?

Sivil Yaşam Derneği (SİYAMDER) 2013 yılında Bursa’da kurulmuş bir gençlik derneğidir. Temel kuruluş amacı gençlerin sorun ve ihtiyaçlarını karar alıcılara iletmek, gençlerin kişilik ve liderlik yeteneklerini geliştirmesini sağlamak ve karar alma mekanizmalarına katılımını arttırmaktır. Kuruluşundan bu yana apolitik bir çizgide, tamamıyla bilimsel ve kanıta dayalı uygulamalarla gençlere kendilerini ifade edebilecekleri, karar alma mekanizmalarını test edebilecekleri ve liderlik potansiyellerini açığa çıkarabilecekleri bir platform olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin farklı şehirlerindeki Yerel Kurulları ve ulusal düzlemdeki Yönetim Kurulu ile yönetilen ve tüm iç ve dış yönetişim sistemlerini Birleşmiş Milletler simülasyonu şeklinde yürüten Sivil Yaşam Derneği gençlik politikası başlığı altında incelenen temel politika alanlarında faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda Çalışma Alanlarımız başlığında daha detaylı olarak da belirtilen, Avrupa Komisyonu Gençlik Çalışma Grubu ve Avrupa Gençlik Forumu tarafından da atıfta bulunulan 6 çalışma alanında Çalışma Grupları bulunmakta ve bu alanlarda düzenli olarak bilimsel ve kanıta dayalı çalışmalar yürütülmektedir.
Sivil Yaşam Derneği ulusal yapılanması içerisinde görev alabilmek için 16- 29 yaş aralığında olma şartı bulunmaktadır. Bu yaş şartı derneğin gençlerin özgür iradelerini koşulsuz olarak yansıtabilmeleri ve yetişkinlerin etkilerinden korunması amacıyla getirilmiştir.

Sizde SİYAMDER’in istihdam, girişimcilik ve mesleki gelişim gönüllüsü olmak istiyorsanız aşağıda ki linkten formu doldurarak gönüllü olabilirsiniz…

https://docs.google.com/forms/d/15NfWFRtUWMrakvtiD8g48SNyL4oc8ZA5_ArAF2PQE9c/viewform?edit_requested=true

siyamder-manset

Yorum yapın

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

BAŞA GİT