Haberler

SİZCE KAMPÜS’TE BİSİKLET İSTASYONU OLMALI MI ?

bissop

Akradaşlar… Biliyorsunuz; kampüs içinde ringlerin kalkması sonucu, ulaşım sorunumuz ortaya çıktı. Bir arkadaşımızın önerisinin tartışılmaya değer olduğu düşüncesiyle sizlerin de fikirlerini almak istedik…

Tartışacağımız ve ayrıntılarını netleştirdiğimizde PAÜ yönetimine götürmeyi düşündüğümüz projenin adı Bisiktlet İstasyonu… Akıllı Bisiklet sistemi de deniliyor…

Örnekleri Konya, Muğla, İzmir, Antalya ve İstanbul’da var… Projenin kapsamını sizin önerileriniz belirleyecek. En azından ilk etapta böyle bir uygulama kampüs içinde başlatılabilir.

Bu projede kampüsün içine istasyonlar kurularak makul ücretler karşılığında isteyenlere bisiklet kiralanıyor. Bu kampüs içi ulaşımda yaşanan sıkıntıyı çözebilir… Hem sağlıklı, hem de çevreci bir çözüm önerisi olduğunu düşünüyoruz… Üstelik sizi sürekli yanınızda bisiklet bulundurma sıkıntısından da kurtaracak…

Projenin kapsamı daha da genişletilebilir… Kampüs sınırları dışına ulaşımda da aynı sistem uygulanabilir…

Haberimizin altına yapacağınız yorumları bekliyoruz…

bis4

 

bis5

bis11

Fidan Fidanoğlu

PAÜ / ECONOMİCS İSTANBUL-DENİZLİ

Son Yazılar - Fidan Fidanoğlu (Tümünü Gör)

5 Yorum

5 Comments

 1. Ali

  2 Eylül 2016 at 15:39

  Bu projenin kesinlikle hayata geçirilmesi ve sadece kampüs içinde kalmaması taraftarıyım. Kampüs ve çevresi geniş öğrenci kitlesine hitap ettiği için ulaşımı önemli şekilde etkileyeceğini düşünüyorum.

 2. Haydar ser

  2 Eylül 2016 at 15:44

  böyle bir projenin kampusumuz için yararlı olacağına inanıyorum. kampusumuz böyle bi geniş alana sahipken şimdiye kadar böyle bir projeye adım atılmaması şaşırtıcı bi durum.

 3. Burak Memiş

  2 Eylül 2016 at 16:14

  Kampüslerin öğrencilerin ihtiyaçlarına karşılık vermesi gerçekten önemli.Bisiklet her şeyden önce bir ulaşım aracıdır.Biskletlere özgürlük!

 4. Salih

  2 Eylül 2016 at 16:25

  Kesinlikle bu projenin aktif olması gerekir kampüs içinde ve dışında o kadar boş alan varken yapılmaması için bir neden yok .

 5. Rıdvan

  30 Aralık 2016 at 03:04

  Biz bu projeyi tam 2 yıl önce hazırlayıp kosgepe verdik hazırda sadece keyfimizi bekliyor ☺

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Haberler

BAŞA GİT